top of page
NEWS

NEWS

MÓDNÍ PŘEHLÍDKA "MUSCLE MEMORY"

15. 9. 2023, 17:00

1. solo přehlídka VOJTECH LOPOUR curated by Vogue Přehlídka nese název „Muscle memory, “ v překladu tzv. svalová paměť. Pojem svalová paměť je definován jako druh pohybu, který si svaly postupně ukládají do paměti, díky opakování v průběhu času. Tudíž při opakování konkrétního pohybu i po delší době se tělo dokáže adaptovat, na základě informací uložených v paměti. Tento pojem byl mou inspirací a zároveň vystihuje pocit po návratu domů po letech v zahraničí. Jiné návyky, jiné město, jiný život, jiné pohyby. Kolekcí se metaforicky ohlížím za svou cestou v zahraničí, studiem a zároveň vstřebávám start na staronovém místě, ze kterého jsem na nějaký čas odešel. V siluetách a střizích vycházím z minulé kolekce, z minulých pohybů, a dávám dohromady kousky, na které se nedostalo. Kolekce reprezentuje pohyb, ohlédnutí na ušlou cestu, a zároveň vzhlíží do budoucnosti na nový start ve starém městě. V kolekci se také objeví dvě Pražské budovy, které v mojí cestě a životě mají nějakou roli a zároveň mě inspirují. Přijďte se podívat a zažít neopakovatelnou atmosféru na první solo přehlídce od VOJTECH LOPOUR

CZECH DESIGN WEEK XTH EDITION

7. - 10.  září, Čt-So 10:00-21:00, Ne 10:00-19:00

10. ročník mezinárodní přehlídky designu. Módní návrhář VOJTECH LOPOUR nabízí návštěvníkům Czech Design Weeku exluzivní možnost nahlédnout nejen do světa své tvorby, ale také nahlédnout do jeho nové kolekce kterou představí 15. září v rámci pražské přehlídky WE´RE NEXT v Technologickém centru UMPRUM.

ABOUT

VOJTECH LOPOUR je módní návrhář a designér. Vystudoval ArtEZ University of the Arts v Nizozemsku a svou diplomovou kolekci FULL POTENTIAL předváděl minulý rok v Amsterdamu, v Praze, v Belgii, a tento rok na prestižní soutěži Apolda Design Award 2023 v Německu. 

Kopie souboru Kopie souboru 4,4.jpg

FASHION   DESIGN   INNOVATION

look1.jpg
O mně

Jeho tvorba kombinuje pánský tailoring a sportswear. Inspiraci čerpá z aerodynamické tvarů, architektury ,nábytku a funkčnosti každodenního života.

 

Jeho kolekce jsou tvořeny z prémiových, funkčních a nevšedních materiálů, jako je např. uhlíkové vlákno (carbon fiber), používané v automobilovém průmyslu.

ffff_edited.png
final book full potential66.jpg
bottom of page